Кафедра фізичних основ електронної техніки

Мова:

Міжнародна діяльність

I. Співпраця між ХНУРЕ (каф. ФОЕТ), СумДУ та ELI ERIC (Чехія) про проведення онлайн курсу для студентів (бакалаврів та магістрів), аспірантів та викладачів університетів. Курс включає в себе наступні лекції (2023-2024 рр.):

Міжнародна діяльність

 

1. Вступна лекція. Причини для використання лазерів та великі лабораторії користувачів. Що таке ELI ERIC?
Лектор: Проф. Янош Хайду (ELI Beamlines, Чехія | Уппсальський університет, Швеція).
2.Огляд розвитку лазерних технологій
Лектори: Доктор Тайлер Грін | Доктор Роберт Боге (ELI Beamlines, ELI ERIC)
3. Технологія генерації аттосекундних імпульсів: виклики та роль в ELI ALPS (Угорщина)
Лектор: Доктор Дівекі Жолт (ELI ALPS Угорщина, ELI ERIC)
4. Основи плазмового прискорення
Лектори: Доктор Петр Валента | Їржі Шішма (ELI Beamlines, ELI ERIC)
5.Джерела рентгенівського випромінювання на основі лазера та їх застосування
Лектор: Доктор Йєнс Уліг (Лундський Університет, Швеція)
6. Джерела прискорених електронів на основі лазера та їх використання
Лектори: Доктор Габріеле Гріттані | Доктор Ілля Зимак (ELI Beamlines, Чехія)
7.Взаємодія між надінтенсивним лазерним випромінюванням та матерією
Лектор: Доктор Флоріан Кондамін (ELI Beamlines, Чехія)
8.Експериментальний хол E1 в ELI Beamlines – статус обладнання та можливі експерименти. Станція рентгенівської спектроскопії
Лектор: Доктор Якоб Андреассон (ELI Beamlines, Чехія)

Міжнародна діяльність

За підтримки гранту Eurizon, ELI Beamlines організовує workshop on FIBER OPTICS AND ENGINEERING. Деталі вокршопу Ви можете знайти за посиланням: https://indico.eli-laser.eu/event/39/page/150-news-welcome

Вокршоп було проведено в ELI Beamlines двічі: з 22 по 25 січня та з 29 січня до 1 лютого. Участь у вокршопі була безкоштовною для учасників.  Для підтримки українців, які цікавляться лазерною тематикою, було оголошено 3 гранти на участь у вокршопі. Кожен грант покривав проїзд, проживання та per diems. Так, наш студент гр.МТІОЛС-23-1 Владислав ПОЛЯКОВ та асистенка кафедри Ольга КРАВЧУК виграли два гранти

Міжнародна діяльністьХНУРЕ продовжує наукову та освітню співпрацю з провідними науковими установами Європи. Так, представники ELI Beamlines співпрацюють з кафедрою ФОЕТ за такими напрямками: проведення лекцій для здобувачів освіти університету та науковий проєкт по розробці пристрою детектування паразитних лазерних імпульсів.
У рамках цієї співпраці з 10 лютого по 17 лютого 2024 р. проректор з наукової роботи Юрій РОМАНЕНКОВ та зав. каф. ФОЕТ Олександр ГНАТЕНКО відвідали науковий центр ELI Beamlines та провели ряд робочих зустрічей з керівництвом та науковцями центру, щодо подальшого тісного наукового, освітнього співробітництва та підписання меморандуму про співпрацю.

 

II.Кафедрою ФОЕТ укладено такі міжнародні договори: договір про науково-технічне співробітництво з університетом Равіра і Верджілі (Іспанія); договір № 001/2010 про науково-технічне співробітництво з міжнародним центром теоретичної фізики (Італія) (Abdus Salam International Centre for Theoretical Physics).

Міжнародна діяльністьМіжнародна діяльність

ІІI. Договір з університетом м.Лімож Франція, про стажування, проходження практики, інтернаціональні семестри та навчання за програмою подвійних дипломів.

Міжнародна діяльністьМіжнародна діяльність

Міжнародна діяльністьстудент Васько Костянтин успішно пройшов практику, в результаті чого, був запрошений до навчання в аспірантурі за напрямком: “Оптика, фотоніка та лазерні інформаційні системи”. Захистив кандидатську роботу 21.12.2023 р. в м. Лімож (Франція), XLIM, Ліможський університет. Робота має назву: «Чисельний (1+2D)/3D інструмент для моделювання поверхневого розсіювання світла в порожнистому волокні з інгібіторним зв’язком».
Міжнародна діяльністьстудент Пуляєв Юрій успішно пройшов навчання на інтернаціональному семестрі.
Міжнародна діяльністьстудент Самотой Ілля успішно пройшов практику та продовжив навчання в аспірантурі.