студентів, обсягів коштів на дослідження, які університет залучає з позабюджетних джерел, позиції у міжнародних рейтингах та працевлаштування випускників (цей показник планувалося врахувати починаючи з 2021 року). Так з 34 кафедр наша кафедра посідає місця в першій десятці, що дає змогу стверджувати про високі досягнення кафедри та потенціал в освітній та науковій роботі.
Кафедра «Фізичних основ електронної техніки» проводить підготовку всіх рівнів освіти:
|
Освітні програми охоплюють флагманські області сучасної інженерії:
Лазерні системи та технології: конструювання та застосування лазерів та складних лазерних систем в нанотехнологіях, ІТ, медицині, промисловості, науці, військовій справі та космонавтиці.
Фотонно-кристалічна інженерія: технології виготовлення хвильоводних та резонаторних фотонно-кристалічних структур як основи елементної бази оптичних комп’ютерів; новітні волоконно-оптичні лінії передачі інформації.
Мікрохвильові технології: системи терагерцового діапазону для побудови новітніх систем зв’язку генерації 5G; системи захищеного зв’язку подвійного призначення.
Оптоелектроніка та оптотехніка: оптичні та електронні системи обробки, зберігання та передавання інформації; системи нічного бачення, оптичної локації; голографія.
Професорсько-викладацький склад кафедри включає 1-го академіка Академії наук прикладної радіоелектроніки; 3-х професорів, 3-х докторів наук, 3-х доцентів, 3-х кандидатів наук, старшого викладача, 2-х асистентів.
На кафедрі є 6 навчальних лабораторій, оснащених сучасною технікою. Лабораторії для вивчення лазерів і пасивних оптичних елементів, лабораторії для дослідження спектрів і фізичних явищ, які лежать в основі кожного оптичного приладу, лабораторії електроніки НВЧ і хімічні лабораторії.
З 2020 року Міністерство освіти і науки України розпочало реформу вищої освіти, що передбачає розподіл коштів держбюджету за формулою, у якій кожен заклад вищої освіти отримає 80% свого бюджету попереднього року, а решта коштів буде розподілятись між університетами, залежно від показників масштабу університету, регіонального коефіцієнту, контингенту