Кафедра «Фізичних основ електронної техніки» проводить підготовку:
бакалаврів і магістрів за спеціальністю 152 “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка”, освітніми програмами: «Інженерія оптоінформаціонних і лазерних систем», «Лазерна та оптоелектронна техніка», «Фотоніка та оптоінформатіка» з присвоєнням кваліфікації «техніка-конструктора (електроніка)» бакалавру, «науковий співробітник (електроніка, телекомунікації)» – магістру . Термін навчання бакалавра становить 3 роки і 10 місяців, підготовка магістрів – 1 рік і 4 місяці.
Освітні програми охоплюють флагманські області сучасної інженерії:
Лазерні системи та технології: конструювання та застосування лазерів та складних лазерних систем в нанотехнологіях, ІТ, медицині, промисловості, науці, військовій справі та космонавтиці.
Фотонно-кристалічна інженерія: технології виготовлення хвильоводних та резонаторних фотонно-кристалічних структур як основи елементної бази оптичних комп’ютерів; новітні волоконно-оптичні лінії передачі інформації.
Мікрохвильові технології: системи терагерцового діапазону для побудови новітніх систем зв’язку генерації 5G; системи захищеного зв’язку подвійного призначення.
Оптоелектроніка та оптотехніка: оптичні та електронні системи обробки, зберігання та передавання інформації; системи нічного бачення, оптичної локації; голографія.
Професорсько-викладацький склад кафедри включає 2-х лауреатів державної премії, 1 члена-кореспондента НАН України, 3-х академіків і одного члена-кореспондента Академії наук прикладної радіоелектроніки, 5 професорів, 4 докторів наук, 7 доцентів, 9 кандидатів наук.
На кафедрі є 6 навчальних лабораторій, оснащених сучасною технікою. Лабораторії для вивчення лазерів і пасивних оптичних елементів, лабораторії для дослідження спектрів і фізичних явищ, які лежать в основі кожного оптичного приладу, лабораторії електроніки НВЧ і хімічні лабораторії.
На кафедрі ФОЕТ створена студентська проектна лабораторія (СПЛ).
Інформація взята з офіційного сайту ХНУРЕ
Дані щодо ресурсного забезпечення для організації освітнього процесу за освітніми програмами спеціальності 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка»