Кафедра фізичних основ електронної техніки

Мова:

Новини науки в галузі фотоніки, лазерів та оптики. Оптичний прилад для виявлення вірусу, що викликає COVID-19

В результаті спільної роботи Bilkent Holding і EA Teknoloji, що працюють в зоні розвитку технологій Bilkent Cyberpark (Туреччина) розроблена система діагностики нових типів коронавируса (Kovid-19 / SARS Cov2). Винахід дозволяє виявити вірус, що викликає інфекцію COVID-19, протягом максимум 10 секунд на основі зразка слини з ротової порожнини. Це оптична система діагностики і дослідження розчинів, які змінюють колір світіння в присутності вірусу, таким чином виявляючи віруси з високою вибірковістю.

Зразок, взятий у пацієнта, змішується зі спеціальним розчином і наноситься на чіп виявлення патогенів, і якщо в навколишньому середовищі біосенсорна пристрій виявляє патоген, його присутність з високою точністю визначається за допомогою флуоресцентного сигналу.
При взятті зразків слини з рота замість взяття мазків з глибоких областей, таких як ротоглотки і носоглотка, також буде краще використовувати систему.

Новини науки в галузі фотоніки, лазерів та оптики. Оптичний прилад для виявлення вірусу, що викликає COVID-19

На відміну від ПЛР тестів, система заснована не на реплікації зразка, а на виявленні присутності або відсутності вірусу за допомогою передових оптичних методів. В системі використовуються оптичні та електронні модулі, що забезпечують як виявлення вірусів, так і високу селективність. За словами розробників прилад забезпечує виявлення вірусу з імовірністю 99%.

За матеріалами сайту https://w3.bilkent.edu.tr