Кафедра фізичних основ електронної техніки

Мова:

Освітні програми

Спеціальність 175 Інформаційно-вимірювальні технології

Освітня програма (бакалаврат):

1.Інженерія оптоінформаційних та лазерних систем

(для вступників на базі ПЗСО та диплому молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра)

Інформаційні технології, основані на світлі, домінуватимуть у 21 столітті. Світло відіграло ключову роль у техніці минулого століття, проте в цьому столітті воно буде домінувати в інформаційних технологіях та промисловості.

Розробка оптичних і світлових технологій прискорюється з дивовижною швидкістю, і компаніям потрібні  фахівці, які розуміють тонкощі цієї галузі. Автономні автомобілі вимагають комп’ютерного зору та лідарів (легке виявлення) для навігації по зайнятих вулицях, робототехнічні камери з використанням машинного зору для швидкого виявлення дефектів і обробки матеріалів, ключові інфраструктурні мережі використовують волоконно-оптичні системи для зв’язку зі швидкістю понад 1 терабіт/сек. Лазери використовуються для сканування архітектурних об’єктів, різання та виготовлення різних об’єктів, а також для делікатних хірургічних операцій. Якщо ви хочете бути в авангарді цієї технології, то спеціалізація Інженерія оптоінформаційних та лазерних систем (ІОЛС) може бути саме тим, що ви шукаєте. Програма розроблена, щоб надати Вам досвід для роботи в багатьох галузях та здатність формувати своє майбутнє. Коли ви закінчите, ви отримаєте ступінь бакалавра в області інформаційних технологій, фотоніки та лазерної техніки. Програма пропонує комплексне навчання у поєднанні з практичним досвідом в Україні та за її межами. Програмe навчання адаптовано з програми європейських університетів для отримання подвійних дипломів з університетом Ліможа (Франція). Першочергово Ви отримаєте міцний фундамент з програмування, математики, фізики та оптики для подальшого вивчення спеціалізованих тем: оптичні комунікації, оптоелектронні пристрої, комп’ютерне бачення, обробка сигналів і зображень, біомедичні застосування, квантові обчислення та лазери.

Майбутні можливості

Запропонована спеціалізація пронизує освіту, дослідження і багато різних галузей. Ваше майбутнє може бути таким же різноманітним, як розробка дисплеїв для смартфонів нового покоління, розробки медичного обладнання на лазерній основі, розробка систем безпеки банків, захист інформації, військова сфера і не менше важливе розробка програмного забезпечення, та IT-індустрія, Все це через закладено в одній спеціалізації – ІОЛС!

Злагодженість

Випускаюча кафедра спеціалізації ІОЛС регулярно консультуються з представниками різних галузей, як в Україні так і за кордоном, щоб відстежувати мінливі тенденції в області ІТ, загальної оптики, зв’язку, комп’ютерного бачення та відображення.

Переваги навчального закладу

Де краще вивчати інформаційні технології, програмування, фотоніку та лазери, ніж у ХНУРЕ та столиці студентства – Харкові? Харків має процвітаючий високотехнологічний IT  сектор, який широко використовує технології, пов’язані з оптикою, а також важливі державні науково-дослідні установи в оптиці, а особливо лазерах.Ми потрібні Вам, а Ви нам. Чекаємо на Вас.

 

 

Освітня програма (магістратура):

1. Фотоніка та оптоінформатика (магістр)

2. Лазерна та оптоелектронна техніка (магістр)

Якщо Ви хочете отримати сучасну спеціальність, яка в собі поєднує IT- технології, фотоніку, оптоектроніку, тоді чекаємо на спеціальності “Фотоніка та оптоінформатика”. Програма розроблена для підготовки фахівців, які спеціалізуються в області програмування, Embedded systems, оптичних і квантових технологій передачі, запису та обробки інформації, оптичних і квантових систем штучного інтелекту, використання лазерних систем високоінтенсивних надкоротких імпульсів, фемтотехнологій фотоніки та оптоінформатики, лазерної медицини та біофотоніки.

Освітня програма “Лазерна та оптоелектронна техніка” готує кваліфікованих фахівців для роботи з лазерним устаткуванням в будь-якій сучасній високотехнологічній галузі застосування. Лазерні технології – це одна з “наскрізних технологій”, які застосовуються в різних галузях промисловості та медицини, IT-технологій, військовій техніці, телекомунікаціях, системах захисту інформації,  дозволяючи широко використовувати нові матеріали і адитивні технології, автоматизувати процеси обробки, одночасно підвищуючи їх продуктивність, забезпечуючи енергозбереження та екологічну чистоту, до яких сьогодні прагне світ.

Під час навчання студенти мають можливість брати участь у спільній освітній програмі з Університетом Ліможа (UNILIM) (Лімож, Франція). Другий рік навчання, за участю в програмі, проходить в Університеті Ліможа. Після закінчення навчання студенти мають можливість отримати два дипломи про вищу освіту: master degree в Університеті Ліможа та ступінь магістра ХНУРЕ, ця можливість існує тільки при навчання за програмами “Фотоніка та оптоінформатика” або “Лазерна та оптоелектронна техніка”. Не зволікай отримай сучасну європейську освіту.

Студентам також надані широкі можливості стажувань та навчання в провідних університетах світу в рамках програм академічної мобільності.